TELEFON İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ


Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Soru: Bölümde kullandığım telefonumu şehir içi görüşmelere açtırmak istiyorum, ne tür bir işlem yapmak gerekli?
Cevap: Telefonunuzun şehir içi görüşmelere açtırmak için gerekli prösedür şu şekildedir:
1) Akademik veya idari konumunuzun bu işlem için uygun olması veya Bölüm başkanlığı tarafından onay alınması gereklidir. (Akademik personelin öğretim gorevlisi ünvanına sahip olması gereklidir.). 
2) Genel Sekreterlik Makamına Bölüm tarafından yazı ile başvurulması gereklidir.

Soru: Lojmanımda kullandığım dahili telefonumu şehir içi ve milletler arası kullanıma açtırmak istiyorum ne yapmam gerekli?
Cevap: Lojmanda ikamet etmekte olan personelimizin telefon işletme müdürlüğüne baş vurarak gerekli formları doldurmaları gerekiyor. Telefon İşletme Müdürlüğü, Rektörlük binasının bodrum katındadır.
Soru: Kullanmakta olduğum Türk Telekom'a ait telefonum arıza'ya geçti, ne yapabilirim?
Cevap: Aynen dahili telefonlarınızda olduğu gibi 2899 no'lu arıza telefonuna bildirmeniz gerekli.
Soru: Telefonumun kullanım özellikleri hakkında nasıl bilgi alabilirim?
Cevap: Sistem destek teknisyenimizden (sistem teknisyenimizin telefonu: 4900-4901) telefon ile bilgi alınabilir veya rehber içerisinde verilen kullanım özellikleri incelenebilir. Rehber içinde, gerekli tüm bilgiler mevcuttur.
Soru: Mesaj sistemini kullanmak istiyorum. Ne yapmam gerekiyor?
Cevap: Mesaj sistemi yalnızca ögretim görevlilerimiz ve asistanlarımızın kullanımına açıktır, yalnız bazı idari personelimizin görevlerinden dolayı aldıkları yazılı izinle telefonları mesaj sistemine açılmıştır.
Soru: Mesaj sistemini nasıl kontrol edebilirim?
Cevap: Kullanıcı kendi telefonundan mesaj sistemini kontrol ederken mesaj tuşu'nu veya 4400 nolu telefonu arayarak sistemin yönlendirmesini takip etmelidir, kullanıcı kampüs içerisinden başka bir dahili telefondan bu işlemi yapmak isterse yine 4400 no'lu telefonu arayarak sistem cevap vermeye başladığı zaman # tuşuna basmalı, sistem posta kutusu numarası istediğinde kendi telefon numarasını, şifre istediğinde ise kendi şifresini girmelidir. Kullanıcı kampüs dışından sisteme ulaşmak isterse 2104400 no'lu telefonu aramalı, sistem cevap verdiğinde yine # fonksiyon tuşunu kullanmalıdır.
Soru: Telefonumla şehirler arası görüşmeleri yapabilmek için şifre aldım; nasıl kullanacağım?
Cevap: Şifreyi aldığınız telefondan *72* şifreniz # , daha sonra gelen sinyalden sonra şehirler arası için 00; milletler arası için 000 çevirmek gereklidir. Daha sonra ülke kodu veya şehir kodu ve telefon numarası çevrilmelidir.